Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osint Aracı: Kamerka-GUI
#1
[b]Kamerka-GUI Nedir?[/b]
Kamerka-GUI Nesnelerin İnterneti / Endüstriyel Kontrol Sistemleri keşif aracının temel amacı, herhangi bir ülke için Endüstriyel Kontrol Cihazları açısından saldırı yüzeylerini haritalamaktır.
Araç Wojciech Tarafından Kurulmuştur.
Araç başlangıçta internetten erişilebilen yakındaki gözetim kameralarını tanımlamak için tasarlandı, ancak iki yıl önce geliştiricisi özelliklerini genişletti ve artık yazıcılar, ICS ve IoT cihazları dahil olmak üzere çok çeşitli sistemleri bulmak için kullanılabilir.
Kamerka'yı GUI'si üzerinden kullanmak isteyen kullanıcıların bunu bir sunucuda kurmaları gerekir. Bu, Python3, Django, Redis ve Python web uygulamaları için Celery görev kuyruğu uygulaması yüklenerek yerel bir sunucuda yapılabilir.
Kamerka'nın çalışması için özel bir yapılandırma değişikliği gerekmez. Araç ayrıca, web'i taramak ve toplanan verileri yönetmek için Whois XML API, Shodan API (59$) veya BinaryEdge, Flickr ve Google Maps API'yi kullanır.
Kamerka'yı yerel bir sunucuda çalıştırmak için 3 tane python komudumuz vardır ve uygulama 8000 numaralı porta bağlıdır localhost üzerindeki web tarayıcısında kullanılabilir.
Araştırmacılar, aracın kötü niyetli saldırılara maruz kalabilecek kritik altyapıyı tanımlamak için eyalet ve hükümet için son derece yararlı olabileceğine inanıyor.
Wojciech, Kamerka'yı geliştirmeye devam edeceğini söyledi. "Daha fazla geliştirmem lazım gözüme çarpan çok yer var, daha fazla sorgu, Nmap, PLCscan ile entegrasyon ve sosyal medya kaynağı, kritik altyapının otomatik olarak diğer cihazlardan ayrılması" dedi.
Ayrıca sonuçları bir haritada görüntüleyebilir ve hedef cihazları barındıran binaları görmek için Google Street View API'sini kullanabilirler.


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi