Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hacklenmiş Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır Ve Korunur?
#1
[b]Hacklenmiş Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır Ve Korunur?[/b]
Saldırıya uğramış bir facebook hesabını kurtarmanın en son yolu budur. Bu yöntem facebook kullanıcıları tarafından test edilmiş ve güvenilmiştir. Facebook dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri, insanlar birçok şey için facebook kullanıyor, insanların sıkıntıdan kurtulmasına yardımcı olmak için bir gelir görevi görüyor. Bazıları da işletmeleri için facebook kullanıyor.
Facebook gerçekten çok yardımcı oldu;
İş dünyasında reklam
İletişimde.
Ve eğlence
Hackerlar yıllar boyunca insanların facebook hesabını kesmek için farklı olası araçlar sömürmeye çalışmaktadır.
Anlamak için, Hacking'i öğrenmek isteyen hemen hemen herkes "Facebook Hesabı Nasıl Hacklenir?" Bunu Google'da arayabilir ve bunun için tonlarca "önemsiz" video bulabilirsiniz.
Bilgisayar korsanları, insanların facebook hesaplarını hacklemek için farklı olası araçlar üretti, çoğunlukla senaryo yazarları insanlara yönelik saldırılarını istismar etmek için farklı teknikler kullanıyorlar.
Çoğu saldırı senaryo kurbanları tarafından başlatılır, bunu "İntikam" almak veya sadece insanlardan şöhret kazanmak için yapıyor olabilirler. Eh, onlar facebook kesmek için farklı nedenleri olabilir.
Mağdurlar facebook şifresini tahmin etmeyi, hedef telefon numarasını şifre olarak denemeyi, saçma düşmeyi ve en etkili kısmı Sosyal mühendislik ve Phishing saldırısı içerir.


[b]Hacklenmiş Facebook Hesabını Kurtarmanın Son Yolu[/b]
Buna girmeden önce, bu saldırıları nasıl önleyebileceğinizi bilmenizi istiyorum.


Öncelikle bilgisayarı kullanma riskini anlamak önemlidir, neden insanlar sizi kolayca hackliyor? Yalnızca tanıdığınız biriyle sohbet ediyordunuz ve hesabınız saldırıya uğradı.


Önceki makalelerimi takip ettiyseniz, facebook hesabınızı hackleyen insanlardan %75 güvende olmalısınız.


[b]Facebook hesabım neden saldırıya uğrar ?[/b]


Bu farklı şekillerde ortaya çıkar, yollardan biri;


Kimlik avı saldırıları

Üçüncü taraf uygulamalarını kullanma

Malwares ile enfekte.

Kaba kuvvet saldırısı

Botnet veya erişim sağlamak için bir cihazın güvenliğini sağlama.


İnsanların facebook hesabınıza girmenin en etkili yollarından biri Phishing saldırısıdır, Phishing saldırısı saldırganların size karşı savunmasız hazırlanmış kötü amaçlı bağlantılar göndermesine olanak tanır.


Çoğunlukla onları her gün facebook'ta buluyorsunuz, ancak üzerlerine tıklamak o kadar dikkatsiz olabilirsiniz, hemen üzerlerine tıklarsanız Facebook şifreniz hacker'a gönderilir.


[b]HACKLENMİŞ BİR FACEBOOK NASIL KURTARILIR ?[/b]


Adım 1 : Bir tarayıcı kullanarak sizin için kendi hesabına giriş yapabilen facebook arkadaşınızı alın. Oturum açtıktan sonra, adınızı Facebook arama kutusunda veya arkadaş listesinin altında aramalıdır.


Adınızı bulduktan sonra, COLOR="SeaGreen"]hesap sayfanızı görüntülemek için adını seçmelidir.


Hesabınız görüntülendiğinde, profil resminizin bulunduğu yer yanında Zaman Çizelgesi ve Hakkında sekmesi. Hakkında sekmesini tıklayın veya seçin.


Şimdi tarayıcınızın adres çubuğuna gidin, adres adresinizde profil adresinizi göreceksiniz.


Son % (yüzde sembolü) öncesinde gördüğünüz web sitesi adresinin sonuna doğru 15 haneli bir kimlik kodu göreceksiniz. 15 basamaklı kodu yalnızca adresten kopyalayın.


Şimdi adım 1 ile işiniz bitti ve onunla değilseniz arkadaşınızdan kodu alın ve 2. adım için saklayın.


Adım 2 : Bu adımın daha önce Facebook'a giriş yapmak için kullandığınız bir sistemde veya telefonda gerçekleştirildiğinden emin olun.


Şimdi Facebook web adresini ziyaret edin ve 1. adımda yalnızca 15 basamaklı kimliğinizi kullanarak giriş yapmayı deneyin. Bu sefer herhangi bir şifre girmeniz gerekmez.


Normalde e-postanızı veya telefon numaranızı koyacağınız 15 haneli kimliği ekleyin ve giriş yap'ı tıklayın.Resminizi gösteren yeni bir sayfa açar ve şifrenizi isteyen adınız olarak giriş yapmanızı ister.


Bu sefer herhangi bir şifre eklemeyin, sadece "unutulmuş hesabı" tıklayın

Bu, doğrulama kodunu almanın bir yolu olarak telefon numaranızı veya e-postanızı seçmenizi isteyen başka bir sayfa görüntüler.


Devam'ı tıklamak yerine, "bunlara artık erişiminiz yok mu?" ekranın sol alt tarafında, gördüğünüz satırın aynısını tıklayın.


Check out Kulaklık az $ 29


Adım 3 : Yeni bir e-posta adresi ekleyeceğiniz bir sayfa görünecektir. Formu doldurun ve devam et'i tıklayın.


Adım 4 : Ardından kimliğinizin verildiği ülkeyi seçtiğiniz bir sayfa görünecektir. Devam'ı tıkladığınızda bir form görünecektir, ayrıntıları gerektiği gibi doldurun.


Zaman çizelgenizi veya profil URL'nizi istedikleri yerde, bunu elde etmek için 1. adımda kullandığınız adımlara geri dönün.


Bu sefer "Hakkında" yerine "Zaman Çizelgesi" ni seçmeniz gerekir.


Yukarıda yaptığınız gibi tarayıcı adres çubuğuna gidin ve adresi zaman çizgisinden önce ikinci eğik çizgi (/) simgesine ulaşıncaya kadar baştan kopyalayın.


URL'yi istedikleri formun içine yapıştırın.


Ardından geçerli bir kimlik kartı yükleyin ve ardından gönder'i tıklayın.


İşlemi tamamladınız, 24 saat sürecek ve Facebook, işlem sırasında yeni eklediğiniz e-posta adresine bir şifre sıfırlama gönderecek.
#2
Emeğine Sağlık Güzel Bir Konu Olmuş .
#3
ne demek
#4
bilgilendirici bir konu olmuş eline sağlık.
  
 

                       En büyük öğretmenimiz, yaptığımız yanlışlar.
#5
yararlı bir konu eline saglık
#6
"bilgilendirici bir konu olmuş eline sağlık."

Ne demek Smile
#7
"yararlı bir konu eline saglık"

ne demek her zaman Smile


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi